تفاوت نایلون درجه 1 و 2

تفاوت نایلون درجه 1 و 2

بسیاری از خریداران نایلون و نایلکس این سوال برایشان مطرح است که تفاوت نایلون درجه 1 و 2 چیست و در کاربرد ، ظاهر ، مقاومت و ماندگاری چه تاثیری دارد . در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا تفاوت انواع پلاستیک های درجه 1 ، 2 و 3 را با شما مطرح کنیم .

مواد اولیه درجه 2 و 3 چیست و تفاوت آن با مواد  درجه 1؟

همانطور که از نامش پیداست مواد اولیه درجه 2 ضایعاتی محسوب می شود به این منظور که پس یک بار تولید و بازیافت آن و تولید دوباره محصول به اصطلاح نایلون یا نایلکس درجه می گویند ، حال با سه بار بازیافت نایلون یا نایلکس یا هر نوعی از پلاستیک به اصطلاح به آن درجه 3 می گویند .

به هیچ وجه مواد اولیه درجه 3 حتی برای کیسه های زباله پیشنهاد نمی شود مگر با درخواست مشتری یا موارد خاص

تفاوت نایلون درجه 1 و 2 | تفاوت نایلکس درجه 1 و 2 | نایلون درجه 2 چیست

تفاوت ظاهری بین مواد اولیه  درجه 1 و 2

در مواد اولیه پلاستیکی خاصیتی به نام آنتی اکسیدان وجود دارد که در تولید پلاستیک از بین رفتن مواد اولیه در مرحله اکستروژن جلو گیری می کند از همین جهت مواد اولیه ای که یک بار توسط داغی و حرارت ذوب شده اند خاصیت آنتی اکسیدان خود را از دست می دهند یا به شدت کاهش پیدا می کند که در آخر باعث تیرگی محصول می شود و به طور کامل بی کیفتی نایلون یا نایلکس مشخص می شود که موارد تبلیغاتی اصلا مواد درجه 2 پیشنهاد نمی شود زیرا باعث القا بی کیفتی توسط فرد گیرنده می شود که نه تنها باعث افزایش بازده تبلیغاتی نمی شود بلکه حس بی کیفیتی را به فرد مصرف کننده می دهد که در آخر باعث سلب اعتماد می شود .

دیگر مواردی که می توان برای تفاوت ظاهری اشاره کرد خاصیت کدر بودن است که با دقت فراوان قابل مشاهده می باشد همینطور با قرار دادن نایلون یا نایلکس زیر نور خورشید می توانید رگه هایی درون آن مشاهده کنید .

یک نایلون رنگی یا هر نایلونی به جز شفاف با کیفیت بالا با قرار گرفتن زیر نور خورشید نباید درون آن مشخص شود .

رایحه تند و زننده مواد درجه 2 و 3

پلاستیک های دسته داری که از مواد اولیه درجه 2 یا پایین تر تشکیل شده اند دارای رایحه نامتبوعی هستند اما این نکته حایز اهمیت است که نمونه های چاپی نایلون نیز  با توجه به میزان مرکب کار شده دارای بوی خاصی هستند .

نایلون درجه 2 و 3 در چه مواردی کاربرد دارند

یکی از بهترین و کاربردی ترین مثال ها برای استفاده مواد اولیه ضایعاتی تولید کیسه زباله می باشد زیرا هیچ دلیلی وجود ندارد که از مواد اولیه درجه برای پلاستیک زباله استفاده شود ، مواد درجه 3 را حتی برای کیسه زباله هم پیشنهاد نمی کنیم مگر با درخواست خود مشتری

همنیطور با توجه به صنفی کاری و شغلی که دارید اگر می بینید نیازی به نمونه درجه یک ندارید بهتر است برای کاهش هزینه از مواد اولیه ضایعاتی درجه 2 استفاده کنید . به طور مثال یک فروشنده قطعات مکانیکی نیازی به استفاده از مواد درجه 1 و باکیفیت را ندارد پس برای کاهش هزینه به صورت قابل توجه ای پیشنها می کنیم از مواد درجه 2 استفاده کند اما یک فروشنده لباس ، داروخانه ، رستوران و این دسته از مشاغل پیشنهاد نمی کنیم از مواد درجه 2 استفاده کند  .

نظر خود را وارد بنویسید

پست الکتریکی شما محفوظ است.

مقالات مرتبط

کلمه مورده نظرتان را جستو جو کنید