جرقه گیری نایلون چیست

جرقه گیری نایلون چیست

جرقه گیری نایلون چیست ؟ با دستگاه جرقه گیری شک الکترونیکی به پلاستیک داده می شود که موجب می شود چاپ روی نایلون نایلکس یا هر نوع پلاستیک دیگری با کیفیت بالاتر و دقیق تری انجام شود .

به صورت ساده تر نیز می توان گفت دستگاه جرقه گیری در مقایس نانومتریک سطح پلاستیک را زبر تر می کند تا مرکب به راحتی به فیلم پلاستیکی بچسبد .

تاثیر جرقه گیری پلاستیک از لحاظ شیمیایی

پلاستیک از زنجیر های بسیار بلندی تشکیل شده است و تعداد نقاط پایانی آن نسبت به مونومر ها بسیار اندک است و این بدان معناست که که حجم تراکم نقاط اتصال برای چسبیدن مولوکول های مرکب های چاپی به سطح پلاستیک بسیار کم است که موجب می شود مولوکل های چاپی با فاصله از هم روی پلاستیک نقش ببندند .

جرقه گیری نایلون چیست | نایلون جرقه گیری شده | روش جرقه گیری نایلون | دستگاه جرقه گیری نایلون | پلاستیک جرقه گیری شده | فروش پلاستیک جرقه گیری شده

 دستگاه جرقه گیری نایلون و نحوه کار آن

دستگاه جرقه گیری پلاستیک یا همان نایلون الکترون ها را با شتاب و فرکانس بالا به سطح رول پیچیده شده پرتاب می کند که موجب می شود زنجیر های پلیمیری بشکند و تراکم نقاط اتصال سطح پلاستیک افزایش یابد .

متاسفانه جرقه گیری نایلون موجب شکسته شدن مولکول های اکسیژن و آزاد شدن گاز اوزون می شود که موجب ایجاد گروه های کربونیل جدیدی با سطح انرژی بیشتری می شود .

در کل نتیجه این فرایند موجب بهبود و افزایش عملکرد چاپ و پیوند شیمیایی بین مولکول های مرکب و سطح رول ( فیلم ) پلاستیکی می شود .

جرقه گیری نکردن نایلون باعث ایجاد چه مشکلاتی می شود ؟

بسیاری از مشتریان که به علت کیفیت چاپ نایلون پایین یا ناقص از ما کمک می خواهند و نمونه مورد نظرشان را برای ما ارسال می کنند مشاهده می کنیم که تولید کننده مورد نظر اصلا از جرقه گیری استفاده نکرده که این امر باعث ایجاد یک ضرر بزرگ در حجم سفارشات کلان می شود .

جرقه گیری نایلون چیست | نایلون جرقه گیری شده | روش جرقه گیری نایلون | دستگاه جرقه گیری نایلون | پلاستیک جرقه گیری شده | فروش پلاستیک جرقه گیری شده

 فروش پلاستیک جرقه گیری شده

تولید کنندگان و همکاران عزیز می توانند با پایین ترین قیمت با کیفیت ترین رول های جرقه گیری شده را به ما سفارش دهند ، رول ها در ابعاد و ضخامت مورد نظر تولید و جرقه گیری می شود .

هر سوالی که در رابطه با جرقه گیری نایلون در ذهن دارید را در بخش کامنت ها ارسال کنید تا ظرف حداکثر 12 ساعت به شما پاسخ دهیم .

نظرات (10)

 1. سعید صالحی آذر 19, 1399

  سلام قیمت یک دستگاه جرقه زن عرض 100 چنده؟

  1. saniplast آذر 19, 1399

   لطفا تماس بگیرید تا قیمت دقیق رو بهتون اعلام کنیم

 2. محمود دی 1, 1399

  اندازه های جرقه گیر چقدربوده وبه چه برقی متصل می گردد.

  1. saniplast دی 2, 1399

   اگر همکار هستید لطفا تماس بگیرید تا به طور کامل راهنمایتون کنیم
   وظیفه خودمون می دونیم تا به همکار یا هر کسی که تو این زمینه سوالی داره کمک کنیم

 3. Bahar بهمن 14, 1399

  سلام.خسته نباشید.میخاستم بدونم وقتی نایلونی جرقه گیری میشه،ایا دوطرفش جرقه گیری میشه؟

  1. saniplast بهمن 15, 1399

   جرقه گیری برای افزایش چاپ پذیری انجام میشه ، حالا اگر دو طرف نمونه مورد نظر شما چاپ دار باشه دو طرف نایلون جرقه گیری می شود .
   اما اگر یک طرف کار نیازمند چاپ باشد نیازی به جرقه گیری طرفی که چاپدار نیست وجود ندارد

 4. رضا شادفر اردیبهشت 4, 1400

  سلام جرقه گیر برای دستگاه چاپ از کجا میتونیم بگیریم؟

  1. saniplast اردیبهشت 5, 1400

   سلام لطفا با ما تماس بگیرید تا نمونه های موجود رو براتون ارسال کنیم یا اینکه با توجه به نیازتون روی خود دستگاه چاپتون یا جدا براتون یه دستگاه جرقه گیر طراحی کنیم

 5. مهدی اردیبهشت 26, 1400

  سلام جرقه زدن روی دو طرف نایلون باعث کم شدن دوخت پذیری آن میشود ؟

  1. saniplast اردیبهشت 27, 1400

   سلام
   تنها باعث افزایش چاپ پذیری میشه و هیچ تاثیری در دوخت ندارد

نوشتن یک پیام

آدرس ایمیل شما پیش ما محفوظ است و منتشر نخواهد شد.

14 − دو =

پست مرتبط

Call Now Button