مراحل تولید نایلون و نایلکس

مراحل تولید نایلون و نایلکس

در دنیای امروزی تمام مردم به دفعات در طول روز با انواع محصولات پلاستیکی همانند نایلون ، نایلکس ، پلاستیک دسته دار ،سفره های یکبار مصرف و …  سر و کار دارند ، در این مقاله تلاش می کنیم تا با توضیحات ، تصاویر و فیلم شما را به طور کامل با مراحل تولید نایلون و نایلکس آشنا کینم .

مواد اولیه تولید نایلون و نایلکس چیست ؟

همانند تمامی محصولات پلاستیکی نایلون و نایلکس نیز از مواد اولیه پتروشیمی تولید می شود که قیمت گذاری نیز بر حسب قیمت مواد اولیه تایین می شود ، همینطور می توان به جای مواد اولیه نو پتروشیمی از مواد اولیه ضایعاتی استفاده کرد که به نایلون درجه 2 معروف می باشند .

مراحل تولید نایلون و نایلکس | روش تولید نایلون و نایلکس | خط تولید نایلون و نایلکس | فرایند تولید نایلون و نایلکس | نحوه تولید نایلون و نایلکس | چگونگی تولید نایلون و نایلکس

فرایند تولید نایلون و نایلکس

مواد اولیه پتروشیمی را درون قیفی ریخته و این قیف مواد اولیه را به سمت سیلندر و المنت ها هدایت می کند که باعث ذوب مواد اولیه می شود و سپس توسط چرخش ماردون به دای هدایت می شود دای مواد اولیه را به یک لایه نازک نایلونی یا نایلکسی تبدیل کرده که به سمت بالا هدایت می شود در این فاصله نایلون سرد شده و دیگر به هم نمی چسبد .

بعد از مراحل قید شده نایلون رول شده و آماده مصرف است ، این نکته حائز اهمیت است که سرعت رول شدن در ضخامت و خصوصیات نایلون تاثیر دارد .

مراحل تولید که در بالا قید روش تولید رول نایلون برای مصارف گوناگون می باشد ، اما دنیای پلاستیک بسیار وسیع است و دستگاه ها و عوامل خارجی بسیاری دیگر برای تولید نوع های گوناگون وجود دارد .

مراحل چاپ نایلکس و نایلون

برای نایلون و نایلکس از سه نوع چاپ استفاده می شود که عبارتند از :

  1. هیلو
  2. فلکسو
  3. سیلک ( دستی )

که با توجه به نیاز مشتری و جزییات تصویر یکی از چاپ های قید شده استفاده می شود .

مراحل تولید نایلون و نایلکس | روش تولید نایلون و نایلکس | خط تولید نایلون و نایلکس | فرایند تولید نایلون و نایلکس | نحوه تولید نایلون و نایلکس | چگونگی تولید نایلون و نایلکس

سود خط تولید نایلون و نایلکس

در ایران میزان تقاضا محصولات پلاستیکی بیشتر از میزان عرضه آن است اما تولید کنندگان زیادی وجود دارند و رقبات شدیدی در این بین هست از همین رو تنها با تولید با کیفیت می توانید مشتریان ثابت پیدا کنید .

از دیگر معایب این صنف می توان به این اشاره کرد که شما طی یک سال کاری سود خوبی به جیب می زنید اما با یک تولید اشتباه نه تنها سود تمام سال خود را نابود کرده اید بلکه باید ضرر و زیان بسیار زیادی را متحمل شوید ، اشتباه در تولید یک امر غیر قابل رفع است و چه سانی پلاست و چه دیگر همکاران در طی سال به خطا های ریز و درشت تولید بر می خورند .

 

نظر خود را وارد بنویسید

پست الکتریکی شما محفوظ است.

مقالات مرتبط

کلمه مورده نظرتان را جستو جو کنید